Ekibimiz

Elif SELİM

Selen İŞMEN M.A.

Uzman Gelişim Psikoloğu

Selen İşmen 2007 senesinde ABD’de University of Virginia’da Psikoloji alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. 2009-2010 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Kliniği'nde Prof. Dr. Yankı Yazgan önderliğindeki eğitim polikliniğinde hasta görüşmelerine gözlemci olarak katıldı ve akademik calışmalara destek verdi.

2010-2012 yıllari arasında ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlık derecesini kazandı. Tezini çocuklardaki gelişim gecikmeleri ve erken müdahalenin etkisi üzerine yazdı. Eğitim süreci boyunca teorik bilgilerini Tompkins Hall ve Bank Street Çocuk ve Aile merkezlerinde yaptığı stajlarla destekledi. Bu süre boyunca hem gelişimi normal seyreden hem de atipik gelişen çocukların gelişimlerini takip etti ve çocukların bireysel hazırlanmış erken müdahale programları kapsamında gerekli alanlarda gelişimlerine destek olup ailelere danışmanlik yaptı. Mezun olduktan sonra 2012-2013 yıllari arasinda Bank Street Çocuk ve Aile Merkezi’nin kadrosunda çalışmaya devam etti.

2013 senesinin yazında Türkiye’ye dönüş yaparak Günışığı Çocuk ve Aile Danışmanlık, Değerlendirme ve Eğitim Merkezi ekibine katıldı. Bebek ve çocuklarda gelişimsel değerlendirmeler yapıp gelişimsel gecikmesi, davranış problemleri, dikkat eksikliği, özel öğrenme güçlüğü olan çocuklarla çalışmalar yapar.

2015 senesinde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Çiğdem Ergül, MS. tarafından düzenlenen DIR® Floortime™ Temel Düzey (201) eğitimini başarıyla tamamladı ve Floortime sertifika sahibi terapistlerden biri olmaya hak kazanarak çocuklarla ve ailelerle çalışmalarına devam etmektedir.

Katıldığı Eğitim ve Seminerlerden Bazıları:

  • DIR®/FLOORTIME™ (201) TEMEL DÜZEY, 01.02.2015-05.04.2015, Istanbul, Çiğdem ERGÜL, M.S
  • Bayley III Bebek ve Küçük Çocuklar için Gelişim Ölçeği Sertifika Programı, 23-24 Mart 2015, Londra, Dr. Betty Hutchon
  • Özel Öğrenme Bozukluğunda Psikoeğitim, Şubat 2015, Istanbul, Doç. Dr. Aylin İlden Koçkar
  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Istanbul, Temmuz 2013
  • Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası, Istanbul, Haziran, 2013
  • Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi, Rorschach ve Projektif Testler Derneği, Istanbul, Mayis 2010
  • Mesleğe Hazırlık ve Staj Programı Sertifikasi, Davranış Bilimleri Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi Istanbul, Mart 2010
  • Kognitif ve Davranış Terapisi Kursu,, Istanbul, 17-18 Nisan 2010, Dr. Christine Padesky
  • VII. Çocuk Psikoanalitik Günleri, Istanbul Psikanaliz Derneği, Istanbul 2009