Ekibimiz

Pelinsu BULUT

Pelinsu BULUT

Klinik Psikolog

Pelinsu Bulut 2007 yılında Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra New York Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine başladı. Lisans eğitimi süresince Psikoloji ve Dilbilimi çift ana dal yaptı. 2011 senesinde New York Üniversitesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında araştırma görevlisi olarak çeşitli projelerde yer aldı. Bu projelerin birinde Amerika’daki Göçmen ailelerin çocuklarıyla İngilizce dilinin edinimi üzerine bir araştırmada çalıştı. Diğer projede ise Nathan Kline Psikiyatri Enstititüsü’nde beyin görüntüleme tekniğini kullanarak Parkinson hastalarının dili kullanma yetisini inceleyen bir araştırmacı grubunun parçası oldu. Bunun yanısıra Amerika’da, özel ihtiyaçları olan çocuklar için kurulmuş bir tiyatro akademisinde de staj yaptı.

2011 yılında Türkiye’ye döndükten sonra bir sene Koç Üniversitesi Çocuk Gelişim Laboratuvarı’nda çalıştı. Türkçe’yi anadili olarak öğrenen 4-5 yaş arası çocukların dil gelişimini inceleyen TÜBİTAK’a bağlı bir araştırmada yer aldı. 2012’de başladığı Günışığı Çocuk Merkezi’nde şu an hala Psikolog ve Floortime uygulayıcısı olarak çalışmaktadır.

Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı Çiğdem Ergül, M.S. tarafından verilen DIR Floortime 101 Başlangıç Seviyesi Kursu’nu Nisan 2013’de tamamlamış, 2015 Nisan ayında da DIR Floortime 201 Temel Düzey Uygulayıcı sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

2013 güz döneminde başladığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı – Çocuk Ergen Alt Dalı’ndan ‘Çocuk Psikoterapisi’nde Duygu İfadesi ve Regülasyon: Psikopatoloji ve Terapi Süreci Bağlamında Duygulanımın Ölçülmesi’ başlıklı tezi ile mezun olmuştur. 2015te çalışmaya başladığı Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Süreçleri Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak halen çalışmaya devam etmektedir.