Hizmetler

OYUN GRUPLARI

2009 yılından bu yana Günışığı Çocuk Merkezi bünyesinde farklı hedefleri olan oyun grupları planlamakta ve yürütmekteyiz. Grupların amacı çocuklarımız keyifli vakit geçirirken, akranları ile olan sosyal etkileşimlerini desteklemek ve aynı zamanda bilişsel, dil, motor, sosyal-duygusal gelişim alanlarını geliştiren bir ortam yaratmaktır. Iletişim,konuşma dil gelişimi,sosyalleşme,oyun gibi pek çok alanda zorlukları olan çocuklar kalabalık bir okul öncesi programında uyum sağlamakta ve programa katılmakta güçlük çekebilmektedirler.Amacımız uzmanlığımızı bireysel çalışmaların dışında da kullanarak onları okula hazırlamaktır.

Okula devam eden ancak dikkat,öğrenme gibi zorlukları olan çocuklarımız için de farklı bir sosyal-destek ortamı oluşturmaktayız.

Programda çocukların bireysel farklılıkları bizim için esastır. Her çocuğu grup içinde kendi kişisel özelliklerine uygun özel müdahele yöntemleri ile desteklemekteyiz.

Oyun Grubu Ekibi: Oyun gruplarımızda farklı gelişim özellikleri gösteren çocuklar ile sosyal grup oluşturmak konusunda yurtdışında eğitim almış ve grubu süpervize eden bir uzman psikolog ve okul öncesi öğretmenleri bulunmaktadır. Gruplarımız her bir çocuğa bir öğretmen düşecek şekilde yapılandırılmıştır.

Grup Programı: Grup programı uzman psikolog tarafından oluşturulmaktadır. Program içeriğini yapılandırılmış aktivite zamanı, serbest oyun zamanı, ve ara öğün/öğle yemeği oluşturmaktadır. Yapılandırılmış bölümde çember zamanı, masa başı ve kitap okuma etkinlikleri yer almaktadır. Serbest oyun zamanında ise "FLOORTIME™" İletişim Temelli Müdahale programı ile çocuklarımız desteklenmekte olup, akranları ile iletişim içinde olmalarına yönelik uygulamalar bulunmaktadır.

Grup Saatleri:
Grup 1: Haftaiçi hergün 9.30-12.30
Grup 2: Pazartesi, Salı, Perşembe 10.00-12.00